• Skills Slovakia Gastro junior 2022

• Dňa 27.01.2022 sa konalo u nás v reštaurácii Semafor semifinálové kolo súťaže Skills Slovakia Gastro junior METRO CUP v odbore kuchár.  Našu školu reprezentoval žiak III.A triedy Daniel Brenessel (kuchár), ktorý sa umiestnil na 10. mieste.

Dňa 28.01.2022 sa konalo semifinálové kolo súťaže Skills Slovakia Gastro Junior DEBIC CUP v odbore cukrár. Súťažnou úlohou bolo pripraviť tartaletku podávanú ako dezert. Našu školu reprezentovala žiačka IV.C triedy Viktória Blahová (cukrár-kuchár). Viktória pripravila tartaletku, ktorá pozostávala z čokoládovej ganache, pomarančovo-marcipánovej náplne a karamelovej polevy. Naplnenú tartaletku doplnila snehovými pusinkami, pomarančovým čipsom a mätou. Spojenie týchto chutí jej zabezpečilo umiestnenie na 1. mieste.

Ďakujeme žiakom za reprezentáciu školy.

Gratulujeme!