• Školský parlament pri SOŠ OaS Piešťany

ÚLOHY ŠKOLSKÉHO PARLAMENTU

1. Načúvanie študentom, získavanie ich názorov.
        2. Prezentovanie názorov študentov vedeniu a pedagógom.
        3. Konzultácie a rady novým študentom (napr. prvákom).
        4. Prispievať ku rozvoju školy vlastnými nápadmi.
        5. Sprostredkovať informácie medzi študentmi a vedením.
        6. Priama podpora študentom, ktorí ju potrebujú.
        7. Vytváranie príležitostí na neformálne vzdelávanie.
        8. Vytváranie pozitívnej atmosféry na škole.
        9. Podpora demokracie v škole.
        10. Prepájanie školského života so širšou komunitou (okolie školy, mesto, obec).
        11. Boj proti šikanovaniu v škole.
        12. Zaoberať sa sociálnymi problémami študentov.
        13. Podporovať dobré vzťahy "učiteľ - žiak".
        14. Pomoc pri vylepšovaní školského prostredia (budova, okolie, triedy).
        15. Zvyšovanie kvality podmienok pre vzdelávanie.
        16. Vzbudenie záujmu študentov o "veľké" témy (diskriminácia, rasizmus, demokracia, občianstvo, aktívna participácia, voľby, ľudské práva, zdravý životný štýl, šport, drogy, šikanovanie, chudoba, budúcnosť, rodová rovnosť a pod.).
        17. Vytváranie skutočného partnerstva s vedením, personálom a rodičmi v riadení školy.
        18. Prezentovať a podporovať práva, povinnosti, potreby a záujmy študentov.
        19. Propagovať a podporovať dobrovoľnícke aktivity v oblasti vzdelávania, charity, kultúry, zábavných aktivít, verejných aktivít (okrúhle stoly, debaty, diskusie, kluby, koncerty, výstavy, prezentácie, športové aktivity, exkurzie, výlety, pikniky a pod.).
        20. Aktívna spolupráca s organizáciami, ktoré sa venujú práci s mládežou.