• Halloween na našej škole

• Vyrezávanie tekvíc alebo aj svetlonosov je neoddeliteľnou súčasťou jesene, konkrétne konca októbra, kedy sa vo viacerých krajinách sveta oslavuje Halloween. Hoci sa u nás nechodí strašiť v maskách, ale vyrezané ozdobné tekvice môžete vidieť za mnohými oknami, v záhradách či pri vstupných dverách domov.

Aj naši šikovní kuchári: Daniel Brenessel, Dominik Drobný, Benjamín Horváth a Ján Tóth, ukázali svoju šikovnosť a fantáziu pri vyrezávaní tekvíc s ktorými sme skrášlili interiér  školy.

• Ďalší úspech!

• Tomáš Jakubík úspešný aj na Majstrovstvách trnavského kraja v cezpoľnom behu.

Po majstrovstvách okresu sa uskutočnili v Piešťanoch na Lodenici aj Majstrovstvá trnavského kraja v cezpoľnom behu žiakov stredných škôl. Našu školu reprezentoval na 4,5 km trati Tomáš Jakubík. V silnej konkurencii žiakov z Trnavy, Galanty, Skalici, Holíča a Hlohovca sa umiestnil na veľmi peknom druhom mieste.

Gratulujeme

Výsledky:

1. KUBÍK Filip - Hotelová akadémia Piešťany

2. JAKUBÍK Tomáš - SOŠ OaS Piešťany

3. REBRO Alex - Gymnázium Janka Matušku Galanta

• Úspešný návrat našich žiakov na športoviská

• Dňa 06.10.2021 sa uskutočnili Majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu žiakov stredných škôl. Po veľmi dobrom výkone v ťažkých podmienkach za neustáleho dažďa na trati dlhej 4500 metrov obsadili naši žiaci výborné druhé miesto v súťaži družstiev (Tomáš Jakubík, Adam Stolárik a Erik Straka).

Medzi jednotlivcami v konkurencii 26 bežcov obsadil krásne druhé miesto Tomáš Jakubík.

Výsledky jednotlivci:

1. Filip Kubík Hotelová akadémia Ľ.W.

2. TOMÁŠ JAKUBÍK SOŠ OaS Piešťany

3. Daniel Bele Hotelová akadémia Ľ.W.

Výsledky družstiev:

1. Hotelová akadémia Ľ.W.

2. SOŠ OaS Piešťany: Tomáš Jakubík, Adam Stolárik a Erik Straka

3. SPŠE Piešťany

Za reprezentáciu školy daným žiakom ďakujeme a prajeme im veľa športových úspechov.

• Barmanský kurz 2021

• V dňoch od 04.10.2021 do 07.10.2021 sa na našej škole konal barmanský kurz pod vedením pána Ryljaka. Barmanského kurzu sa zúčastnilo 14 žiakov, ktorí sa priučili miešaniu drinkov a pravidlám ich servírovania. Všetci úspešne ukončili barmanský kurz záverečnou skúškou a získali certifikát.

Srdečne blahoželáme.

• Školenie vizážistov

• Naši pedagógovia odborných predmetov kozmetik a kaderník - vizážista sa zúčastnili na odbornom školení s cieľom sledovania najnovších trendov a technológií v oblasti make-upu a counturingu tváre pod vedením jarkasbeautysalon a zerva.sk.

Týmto sa chceme poďakovať za množstvo nových informácií, praktických skúseností a podnetov, ktoré s radosťou odovzdáme aj našim študentom.

• Skills Slovakia - „Súťaž o zlaté nožnice 2021“

• Dňa 24. septembra 2021 sme sa zúčastnili súťaže Skills Slovakia - Zlaté nožnice. Našu školu reprezentovali žiačky III.B triedy študijného odboru kaderník-vizážista.

Súťažili v dvoch témach a to:

• Módny strih - „Trend eut“
              • Súťažiaca: Kristína Knapová
              • Modelka: Simona Dobrotková
            • Glamour 1920 – súťaž v líčení
              • Súťažiaca: Alexandra Makušicová
              • Modelka: Lenka Kočicová
              • Sútažiaca: Nina Sládeková
              • Modelka: Simona Doborotková

Podmienky na prípravu v súčasnej situácii boli náročné. Naše žiačky sa neumiestnili na popredných miestach, no patrí im pochvala za profesionálny prístup a výbornú reprezentáciu školy. Zo súťaže si odniesli bohaté skúsenosti a chuť ďalej rozvíjať svoje teoretické i praktické skúsenosti.