• Sme majstrami okresu SŠ v stolnom tenise

• Za účasti piatich stredných škôl sa dňa 26.2.2020 uskutočnili majstrovstvá okresu družstiev chlapcov v stolnom tenise. Vynikajúci úspech dosiahlo naše družstvo v zložení D. Brenessel, P. Letko, D. Ludwig a F. Miškech. Postupne zvíťazili nad SPŠE 3:1, SOŠT 3:1, Gymnáziom Pierra Coubertina v Piešťanoch 3:1 a Gymnáziom Vrbové 3:2.

So štyrmi výhrami a žiadnou prehrou sa stali suverénnymi víťazmi celého turnaja a zabezpečili si postup na Majstrovstvá kraja. Najlepším hráčom celého turnaja s bilanciou 8 výhier žiadna prehra sa stal D. Brenessel. Ďalšími 4 výhrami k celkovému nášmu víťazstvu dopomohli P. Letko a D. Ludwig (obidvaja po dve víťazstvá).

Ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

• Exkurzia Volkswagen Slovakia, a. s.

• Dňa 12.02.2020 sa žiaci prvého ročníka nadstavbového štúdia v rámci predmetu odborná prax zúčastnili exkurzie vo výrobnom závode Volkswagen Slovakia, a. s.

Hneď v úvode návštevy sa študenti dozvedeli množstvo informácii o histórii závodu, o zavádzaní nových technologických postupov a inovácií vo výrobe až po konečné produkty, ktoré sa konštruujú v závode. Závod patrí k najväčším slovenským zamestnávateľom a k najväčším exportérom v Slovenskej republike. Bratislavský závod je zároveň jediným automobilovým závodom na svete, vyrábajúcim vozidlá piatich značiek pod jednou strechou.

Počas exkurzie sa študenti dozvedeli podrobné informácie o výrobe komponentov do automobilov, technologických procesoch, nových materiálov a kompletizácii automobilov. Odborný personál študentov previedol cez kombináciu troch hál – lisovňu, karosáreň a agregátnu halu. Študentov zaujala dokonale riadená logistická sieť s príznačným názvom „just in time“, ktorá zabezpečuje dodanie dielov vždy načas a „just in sequence“, ktorá zabezpečuje dodanie dielov podľa chronologického usporiadania v rámci montážneho procesu.

• Strieborné medaily pre našich bedmintonistov

• Dňa 4.2.2020 sa uskutočnili za účasti piatich stredných škôl z nášho okresu MO v bedmintone žiakov SŠ. Našu školu reprezentovali žiaci D. Brenessel I.A, M. Blaško IV.C a P. Svetlák III.C.

Po veľmi dobrých výkonoch vyhrali prvé tri zápasy. Postupne porazili SOŠT Piešťany 3:0, SPŠE Piešťany 2:1 a Gymnázium Vrbové 2:1. V poslednom rozhodujúcom zápase o prvé miesto podľahli družstvu Gymnázium P.C. Piešťany 0:3.

V konečnej tabuľke obsadili vynikajúce druhé miesto. Blahoželáme.

Konečné poradie:

1. Gymnázium P.C. Piešťany