• Gastro Cup 2019 memoriál Jána Michnu

• Dňa 15. 03. 2019 sa v priestoroch hotela LUX v Banskej Bystrici konala súťaž jednotlivcov v odbore kuchár junior. Súťažná úloha bola pripraviť 2 porcie moderného inovatívneho teplého pokrmu s prílohami v časovom limite 45 minút. Hlavnou surovinou bol jahňací chrbát s kosťou. Našu školu reprezentovala žiačka Medea Hubinská, ktorá pripravila pokrm pod názvom: Jemne zaúdený jahňací chrbát s baby zeleninou, hráškové pyré, kroketa z kozieho syra a tymianová omáčka. V silnej medzinárodnej súťaži Medea získala striebornú medailu.

Srdečne blahoželáme !

• Úspech florbalistov

• 19. marca sa v telocvični piešťanského gymnázia konalo okresné kolo vo florbale žiakov stredných škôl. Žiaci našej školy pod vedením profesora Leona Konečného zaznamenali pekný úspech, keď sa prebojovali až do finále. Tam už nestačili na silnejších súperov zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Piešťanoch.

Ku krásnemu úspechu srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Maturovali sme

• V dňoch 12. a 13. marca sa na našej škole konala prvá časť maturitných skúšok a to externá a písomná forma internej časti. 67 žiakov končiacich ročníkov sa dosť zapotilo pri náročných úlohách zo slovenského jazyka a literatúry, anglického a nemeckého jazyka.

Ale ani ostatní študenti našej školy nezaháľali. 12. marca si v kine Fontána pozreli predstavenie Hájnikova žena v zmodernizovanej podobe. Dňa 13. marca sa žiaci našej školy zúčastnili jarného upratovania a čistenia širšieho okolia školy. Jeden z nich nám povedal:  „Zbierali sme odpad do vriec s cieľom ho aj recyklovať. Do žltých kontajnerov sme odpratali pokrčené PET fľaše, do zelených sklenené fľaše, zozbierané reklamné letáky rozfúkané po sídlisku do modrého kontajnera. Ostatný zmesový komunálny odpad sme položili vedľa čierneho kontajnera, nakoľko bol plný. Touto akciou sme prispeli ku skvalitneniu nášho životného prostredia, zopakovali si triedenie odpadu a podporili sme proces opätovného využitia predtým už použitých materiálov.“

• Na podnikateľskom image záleží

• V priestoroch našej školy sa dňa 21.02.2019 konala prednáška pod záštitou Národného podnikateľského centra v spolupráci s SBA (Slovak Business Agency) kde témou bol image podnikateľskej činnosti. Na prednáške sa študenti dozvedeli prečo je vizuálna komunikácia dôležitým prvkom identity budúceho podnikateľa, ako úspešne riadiť podnik, ako sa vyhnúť častým chybám v rámci podnikateľských aktivít a akú rolu hrá vizuálna komunikácia v segmente HoReCa.

Odlišovať sa na trhu vlastnou vizuálnou identitou vytvorením príťažlivého image je jednou zo základných podmienok úspešného podnikania. Ako túto výzvu zvládnuť nám na konkrétnych príkladoch objasnil odborník na marketingovú komunikáciu Mgr. Martin Horváth.