• Oznámenie

• Vyučovanie po vianočných prázdninách začína dňa 8. januára 2019 (utorok) podľa rozvrhu párnym týždňom.

Teoretické vyučovanie majú triedy: I.A, I.C, II.B, III.C, III.D

Odborný výcvik majú triedy: I.B, II.A, II.C, IV.C

Triedy, ktoré chodia do školy týždenne, nastupujú podľa rozvrhu.

8.1.2019 je nástup aj pre študentov externého štúdia (I.NE, II.NE).

• Vianočná výstava 2018

• Ďakujeme Vám za návštevu na našej vianočnej výstave.

Zamestnanci a žiaci školy

• Odborná exkurzia „Záhorská vínna cesta“

• Dňa 18.10.2018 sa zúčastnili žiaci nadstavbového štúdia odboru spoločné stravovanie a učebných odborov čašník, kuchár a cukrár kuchár odbornej exkurzie v Skalici.

Prvou zastávkou bola rodinná firma manželov Havlíkovcov, ktorí vyrábajú skalický  trdelník  podľa rodinnej tradície od roku 1965. Žiaci videli priamo ako sa vyrába trdelník a zároveň si niektorí odvážlivci sami prípravu trdelníka vyskúšali. Ďalej sme navštívili vinársky podnik Masaryk kde sa naši žiaci podrobne oboznámili s výrobou vína a pýchou Skalice- červeným vínom „Skalický rubín“. Upevnili si odborné vedomosti v oblasti výroby, skladovania a hodnotenie vína. Žiaci aj pedagógovia hodnotili exkurziu veľmi kladne, pretože, ako sa hovorí, radšej raz vidieť ako trikrát počuť.

• Skills Slovakia Gastro Junior Metro CUP 2018/2019 - semifinálové kolo súťaže

• Dňa 4. decembra 2018 sa v Nových Zámkoch konalo semifinálové kolo Skills Slovakia. Našu školu reprezentovala víťazka školského kola súťaže Medea Hubinská - I.ND. Medea pripravila pošírované kuracie prsia na fazuľovom kréme, pomarančovej chilli omáčke, s glazovanou zeleninou a zemiakovým koláčikom. V časovom limite 120 minút pripravila 4 porcie daného pokrmu, čo jej zabezpečilo postup do finále. Žiačku pripravovala učiteľka OP – gastronomické služby  Mgr. Mária Bednárová.

Srdečne gratulujeme a držíme palce vo finále!

• Skills Slovakia Gastro Junior Metro CUP 2018/2019 – školské kolo súťaže

• Dňa 12.11.2018 sa konalo školské kolo súťaže Skills Slovakia Gastro Junior Metro CUP 2018/2019 v odbore kuchár. Základným mottom súťažnej úlohy bolo pripraviť jedlo s charakterom, pod názvom „Špecialita regiónu - v modernej úprave“, teda jedlo, ktoré vychádza z kulinárskych tradícií regiónu.

Súťažnou úlohou pre súťažiacich bola príprava 2 porcií moderného teplého pokrmu s prílohami v časovom limite 120 minút a obhajobou pripraveného jedla pred komisiou.

Školského kola sa zúčastnili štyria žiaci pod vedením majstrov OVY a učiteľky

OP – gastronomické služby

Súťažiaci Medea Hubinská 1.ND, Kristián Masarovič  4.B, Matej Roháček 3.B, Erik Kočkovský 4.B pracovali pod dohľadom odbornej komisie.  Komisia hodnotila súťažiacich podľa  kritérií a bodového hodnotenia, ktoré sú platné pre semifinálové a finálové kolá súťaže Skills Slovakia. Víťazkou školského  kola sa stala Medea Hubinská - I.ND. Jedlo, ktoré pripravila, budú posudzovať komisári zo SZKC pre postup do semifinálového kola.

Víťazke srdečne blahoželáme a všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť !