• TOP CUKRÁR 2018

• Dňa 22. 3. 2018 sa konal 6. ročník súťaže Top cukrár 2018 pod záštitou Klubu cukrárov SZKC v priestoroch Hotelovej akadémie Liptovský Mikuláš. Našu školu reprezentovali žiačky v dvoch kategóriách.

Medea Hubinská, žiačka 4. C triedy, v kategórii slávnostná torta s voľným výberom témy získala v silnej konkurencii strieborné pásmo s tortou pod názvom „Tradičná a moderná Veľká noc.“

Prena Prljazaj, žiačka 2. C triedy, sútažila v kategórii 3 individuálne tanierové dezerty pre 1 osobu pripravené teplé alebo studené. Prena v tejto kategórii získala bronzové pásmo s dezertmi pod názvom „Jarné prebúdzanie“.

Dievčatám srdečne gratulujeme!

• „Posledná večera na Mojmírke“

• Naši žiaci štvrtého ročníka z odboru cukrár kuchár pripravili v rámci otvorenej hodiny z predmetov technológia prípravy pokrmov a cukrárska technológia slávnostnú večeru pre rodičov a pozvaných hostí.

V priestoroch reštaurácie Semafor žiaci pripravili štvorchodové menu pozostávajúce z predjedla – hydinová paštéta s malinovou omáčkou, polievky- hydinový vývar s fridátovými rezancami, hlavného jedla- kačacie prsia sous vide, krém z červenej kapusty, opekané šúľance, trdelník plnený pikantnou zmesou, obaľovaný v slaninovej strúhanke a dezertu- kakaovo-škoricová tortička s hruškovým pyré, krémom z bielej čokolády, tartaletkou plnenou čokoládovo- karamelovou ganache, limetkovo- citrónovou omáčkou.

Žiaci svoje vedomosti a zručnosti preukázali počas varenia a servírovania na vysokej úrovni, čo ocenili všetci pozvaní hostia.

• Prednáška z finančnej gramotnosti

• Dňa 2. 3. 2018 sa na našej škole konala prednáška pre žiakov 2. a 3. ročníka. Témou prednášky bola  finančná gramotnosť s dôrazom na pochopenie vytvárania finančných rezerv už v mladom veku. Prednášku zaujímavou formou viedol Adam Svetlík z OVB Piešťany. Žiaci sa naučili rozumieť financiám, ako hospodáriť s peniazmi, ako správne rozdeliť svoje príjmy na rôzne výdavky.

• Žiaci z Mojmírky si užili 5 krásnych dní na lyžovačke

• V dňoch od 18.2. do 23.2. sa žiaci študenti 1. ročníkov a ostatných ročníkov zúčastnili výchovno-vzdelávacieho lyžiarskeho kurzu. Lyžiarsky kurz prebiehal v Ski centrum Tatranská Lomnica, kde mali  možnosť naučiť sa a zároveň zdokonaliť sa v lyžovaní. Počasie im prialo a žiaci si vychutnali zasnežené svahy a typickú zimnú atmosféru.

• Xpert v umení čapovať - 2018

• Dňa 27. - 28. 2. 2018 sa v Nových Zámkoch konal 3. ročník súťaže v čapovaní piva pod názvom -  Xpert v umení čapovať -  2018.

Našu školu reprezentovala Vanesa Oravcová žiačka III.B (odbor čašník servírka) a Matej Uhrík žiak IV.B triedy (odbor kuchár). Prvý deň sa konala prehliadka pivovaru Zlatý bažant v Hurbanove, kde si žiaci mohli vyskúšať čapovanie piva na rôznych výčapných zariadeniach. Večer pokračovala teoretická časť súťaže - odborný písomný test.

Druhý deň žiaci súťažili v predvádzaní zručností v umení čapovať, kde museli absolvovať 2 súťažné disciplíny - správne načapovať a servírovať pivo hosťovi a prepláchnuť celé výčapné zariadenie. Za vzornú reprezentáciu školy našim žiakom srdečne ďakujeme a želáme veľa úspechov v ďalších súťažiach.