• Boli sme vo Viedni

     • Od polovice novembra do Vianoc sa najkrajšie námestia vo Viedni premieňajú na čarovné vianočné trhy. Tisícky sviečok, vôňa vianočných dobrôt a čarovná atmosféra všade navôkol.

      Aj tento rok žiaci našej školy zažili túto atmosféru na krásnom Rathausplatz Christkindlemarket vo Viedni. Počasie nám prialo a celý deň si žiaci pod vedením Mgr. Andrey Karšayovej a Mgr. Andrey Florkovej výborne užili.

      Dúfame, že v tejto peknej tradícií budeme aj naďalej pokračovať.

     • Čítať je znova moderné

     • Učiteľky anglického jazyka Mgr. Andrea Karšayová a Mgr. Andrea Florková sa rozhodli pokračovať v myšlienke, že čítanie je stále „in“ a to nielen v čase Vianoc, ale i počas celého školského roka. Odložme mobily a zoberme do rúk knihu!

     • Na chvíľu sme boli modelky

     • Kaderníctvo na Vŕšku zažívalo jedinečné okamihy. Žiačky II.B triedy učebného odboru kaderník a žiačka I.B triedy študijného odboru kaderník vizážista pod vedením Mgr. Cvikovej premenili kaderníctvo na FOTOATELIÉR, v ktorom sa "vrátili v čase" do 20-tych, 30-tych, 40-tych....rokov 20. storočia, aby sa zmenili na vizážistky a modelky a predviedli nám najdôležitejšie momenty módnych trendov a líčenia emancipovanej ženy 20. storočia.

      Príďte posúdiť sami, ako sa im to podarilo. V dňoch 4.12.2019 a 5.12.2019 na dňoch otvorených dverí si môžete pozrieť galériu týchto originálnych fotografií, ktoré zdokumentoval profesionálny fotograf.

     • Imatrikulácie 2019

     • Dňa 28.11.2019 sa na našej škole uskutočnili imatrikulácie prvákov. Už od rána žiaci prvého ročníka nadstavbového štúdia usilovne pracovali na tom, aby bol tento deň pre prvákov jedným z tých nezabudnuteľných. Po vyzdobení telocvične, pripravení hudby a všetkých potrebných pomôcok sa to konečne mohlo začať. Imatrikulácie slávnostne otvorila pani riaditeľka Ing. Anna Zálešáková príhovorom a zápisom do kroniky imatrikulácií. Prváci prechádzali postupne cez imatrikulačnú bránu pod názvom Inferno, na konci ktorej ich čakalo milé privítanie medzi mojmirákov vo forme pokreslenia tváre farebnými fixkami. Po privítacom akte prváci obdržali malé darčeky ako pozornosť našej školy.

      Sme veľmi radi, že môžeme medzi seba privítať nových členov nášho tímu na Mojmírke.

     • Barmani súťažili

     • Dňa 15.11.2019 sa uskutočnila v Trnave barmanská súťaž o "Putovný pohár župana TTSK." Našu školu na súťaži reprezentovali 2 žiačky - Jessika Kovačiková (III.A) a Linda Vráblová (IV.B). Súťaž pozostávala z prípravy 3 nápojov v kategórii - after dinner cocktail a soft drink. Tretia disciplína bola prezentácia sektu spojená s otvorením  fľaše sektu pri stole hosťa a jeho servis - naliatie presne 1 dl do 3 pohárov.

      Jessika Kovačiková sa umiestnila na druhom mieste v príprave drinkov v kategórii - After dinner cocktail - pod názvom "Garden Roses". Žiačkam ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a umiestnenie.

     • Boli sme na Innovation Camp-e

     • Dňa 13. novembra 2019  sa  v priestoroch Slovenskej sporiteľne v Bratislave konala celodenná súťaž Innovation Camp 2019. Tejto súťaže sa zúčastnili  aj  naši žiaci  z I.A triedy - Daniel Brenesel, Adam Stolárik a žiačky z I.B triedy - Simona Dobrotková, Nina Sládeková, Diana Šprinclová a Simona Vitásková. 

      Súťaž usporiadala JA Slovensko, n. o., v spolupráci s Nadáciou Slovenskej sporiteľne ako partner programu. V rámci súťaže študenti pracovali v zmiešaných tímoch na reálnej výzve.

      So svojimi kolegami z partnerských škôl  sa popasovali s výzvou: „Ako  by  mala vyzerať  banka  v budúcnosti?“ Ich úlohou bolo nájsť najlepšie  riešenie zadanej  výzvy na  danú tému a  prezentovať ho  pred odbornou porotou. Počas práce na  riešení výzvy jednotlivé tímy spolupracovali s konzultantami – zamestnancami Slovenskej sporiteľne. Cieľom súťaže  bolo  stimulovať kreatívne a inovačné schopnosti žiakov. Vďaka tejto súťaži si žiaci vyskúšali tímovú prácu a rozvíjali si tým komunikačné a prezentačné  zručnosti. Všetci zúčastnení žiaci získali certifikát za účasť v súťaži.

      Zúčastneným žiakom ďakujeme za prezentáciu školy.

     • Zóna bez peňazí

     • Trieda I.ND Vás pozýva na vianočnú Zónu bez peňazí, ktorá sa uskutoční 4.12. - 5.12.2019 na Strednej odbornej škole obchodu a služieb na Mojmírovej ul. v Piešťanoch v učebni číslo 308.

      Príďte darovať veci, ktoré už nepotrebujete a vymeňte ich za také, ktoré sa Vám páčia, alebo si môžete zobrať to, čo by sa Vám mohlo hodiť a urobiť Vám alebo Vašim blízkym radosť.

      Budeme predávať studené aj teplé občerstvenie za symbolickú cenu, ktorého zaplatením podporíte našu činnosť.

      Podaruj Vymeň Recykluj Urob radosť

     • Dajme tomu šancu

     • V rámci projektu ŠKOLA BEZ NENÁVISTI, ktorej cieľom je podporiť prevenciu šikanovania, kyberšikanovania  a nenávistných prejavov na základných a stredných školách náš realizačný tím zrealizoval projekt pod názvom „Dajme tomu šancu.“ Prostredníctvom tohto neformálneho vzdelávania sme sa snažili žiakom prvého ročníka názorne ukázať typy šikany a zároveň sme vykonali spätnú väzbu od žiakov.

      Naša škola je do viacročného projektu Škola bez nenávisti zapojená ako jediná z Trnavského samosprávneho kraja. Dúfame, že aktivity podobného charakteru budú prínosom najmä pre samotných žiakov.

     • Opäť sme prví.

     • Dňa 07.11.2019 sme sa zúčastnili 23. ročníka Memoriálu Viliama Kubu, ktorý sa každoročne koná na pôde Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch. Svoje sily sme zmerali so súpermi z Hotelovej akadémie a s domácim tímom Gymnázia. Zápasy sa hrali na dva víťazné sety. Oba tímy sme porazili zhodným pomerom 2:0 na sety.

      Súperovi NA ... ZDAR :-)

     • Prievidzský rytier čiernej dámy

     • Dňa 5. - 6.11. 2019 sa uskutočnil 7.ročník celoslovenskej baristickej súťaže "Prievidzský rytier čiernej dámy". Našu školu na súťaži reprezentovali žiačky IV.B triedy - Linda Vráblová a Michaela Paulovičová pod vedením Ing. Rössler. Súťaže sa zúčastnilo celkovo 20 študentov z celého Slovenska. Žiačky sa zúčastnili v prvý deň teoretického testu, mohli si vyskúšať prácu s kávovarom, mlynčekom na kávu a speňovanie mlieka. Druhý deň sa súťažilo v príprave a servise súťažných nápojov - 2 cappuccina, 2 espressá, 2 miešané nápoje pripravené z kávy.

      V silnej konkurencii obidve žiačky vzorne reprezentovali školu, Linda Vráblová získala obdiv poroty za svoj miešaný nápoj, ktorý prezentovala pod názvom „Late Autumn“. Linda sa umiestnila na 4. mieste a Michaela Paulovičová na 16 a hlavne obidve získali bohaté skúsenosti pre svoju budúcu prácu.

     • Barmanský kurz

     • Na SOŠOaS v Piešťanoch sa uskutočnil prvý barmanský kurz v dňoch 21. - 24.10.2019 pod vedením p. Ryljaka. Kurzu sa zúčastnilo 9 žiakov. Všetci úspešne kurz ukončili záverečnou teoretickou aj praktickou skúškou a obdržali certifikáty.

      Druhý barmanský kurz sa pre veľký záujem žiakov bude konať od 11. - 14. novembra 2019.

     • Učili sme sa umenie pripravovať kávu

     • V dňoch 25. - 26.10.2019 sa na našej škole uskutočnil baristický kurz v príprave kávy pod vedením p. Ryljaka. Kurzu sa zúčastnilo 9 žiakov, ktorí si mali možnosť prehĺbiť svoje teoretické vedomosti, vyskúšať odborné zručnosti a prácu s kávovarom pod dohľadom skúseného baristu.

     • Pridaná hodnota vo vzdelávaní v predmete SLOVENSKÝ JAZYK A LITERATÚRA

     • NÚCEM prináša každoročne aktuálnu informáciu o pridanej hodnote stredných škôl na Slovensku vo vzdelávaní v predmete slovenský jazyk a literatúra (PHV-SJL) za školský rok 2018/2019, ktorá predstavuje príspevok školy ku vzdelávaniu žiakov  školy. Pridaná hodnota vzdelávania vypovedá o tom, ako sa počas stredoškolského štúdia žiaci posunuli v danom vyučovacom predmete. Odborníci porovnávajú výsledky žiakov základnej školy v Testovaní 9 s výsledkami EČ maturitnej skúšky, ktoré robia žiaci o 4 roky neskôr.

      Naša škola za obdobie 2015 – 2019 sa v tomto hodnotení nachádza v kategórii v súlade s očakávaním, čo znamená, že dosiahla v hodnotení predpokladané výsledky.

     • OMLADZUJÚCE OŠETRENIE

     • Vážení zákazníci !

      Stredná odborná škola obchodu a služieb Piešťany, pracovisko Kozmetika, Žilinská 70 - Vršok, Piešťany pripravila pre Vás

      OMLADZUJÚCE OŠETRENIE PLETI OVOCNÝMI KYSELINAMI,

      ktoré :

      vypnú pleť , stiahnu póry, odstránia pigmentové škvrny, pôsobia proti akné ...

      iba za 12,- €

      (povrchové čistenie pleti, peeling ovocnými kyselinami, sérum, maska, krém)

       

      Pre verné zákazníčky je v rámci akcie každé 6. ošetrenie ZDARMA.

       

      Možnosť objednávok na č. t. 033/ 76 258 00

      Tešíme sa na Vašu návštevu !

     • Kuchári si zmerali sily v školskom kole Skills Slovakia Gastro Junior Metro CUP

     • Dňa 15. októbra sa v priestoroch reštaurácie Semafor konalo školské kolo v kuchárskej súťaži Skills Slovakia Gastro Junior  Metro CUP 2019.

      Súťažnou úlohou bola príprava 2 porcií moderného teplého pokrmu s prílohami v časovom limite 120 minút a obhajoba pripraveného jedla pred komisiou. Základným mottom súťažnej úlohy je pripraviť jedlo s charakterom: „Špecialita regiónu- v modernej úprave“, teda jedlo, ktoré vychádza z kulinárskych tradícií regiónu.“ Základnou surovinou pre prípravu pokrmu boli bravčové líčka.

      Tejto súťaže sa zúčastnilo 5 kuchárov, ktorých pripravovali MOV a učiteľka OP( Patrik Letko, Samuel Junas Matej Šadibol, Matej Roháček, Patrik Cvik). Žiaci od samého začiatku  pracovali s vysokým pracovným nasadením až do finálového stylingu pokrmu. Porota na čele s predsedom Mgr. Tomášom Repášom mala veľmi ťažkú úlohu určiť víťaza, pretože žiaci mali vynikajúco navarené, dochutené a pri servírovaní využili moderné trendy. O skutočnom víťazovi sa rozhodlo v detailoch a postup do semifinálového kola si odniesol Matej Šadibol, žiak II.A triedy, ktorého pripravoval majster odborného výcviku Jozef Masaryk.

      Všetkým kolegom ďakujeme za prípravu žiakov a žiakom srdečne gratulujeme!

     • Úspech v Púchove

     • Dňa 10. októbra sa konal 10. ročník súťaže „Najkrajšia torta Slovenska“ v Púchove. Našu školu reprezentovali žiačky odboru cukrár kuchár Júlia Mročová z triedy III.C a Michaela Krempová z triedy IV.C. Júlia súťažila v kategórii cukrár junior s tortou „Svadobná s ľudovým motívom“, vo veľmi silnej konkurencii získala striebornú medailu a Michaela súťažila v kategórii nahé a dripp torty a torta „Čarovný les“ jej v silnej konkurencii priniesla krásne 2. miesto.

      Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a gratulujeme.  

     • Odborná exkurzia

     • Dňa 8. októbra  sa žiaci IV.C, III.A a IV.B triedy zúčastnili odbornej exkurzie vo viedenskej pekárni Harmónia v Modre. Žiaci mali možnosť priamo vo výrobe vidieť výrobu rozmanitého sortimentu cukrárenských a pekárenských  výrobkov. Výroba pekárenských výrobkov je zameraná na celiatikov a práve k tejto problematike  mali žiaci množstvo otázok, na ktoré im odpovedala technologička Ing. Lukáčová. Na záver žiakov čakala sladká odmena- degustácia výrobkov.

      Ďalšia zastávka bola v Pezinku na Glejovke vo vinárskych závodoch  „Matyšák“. Exkurziou nás sprevádzala enologička p. Miklovičová, ktorá veľmi pútavou formou priblížila žiakom výrobu  tichého a šumivého vína. Žiaci viedli živú diskusiu  na danú tému.

      Exkurzia bola veľkým prínosom pre žiakov aj odborných učiteľov.