Vážení rodičia, milí študenti!

Aby ste mohli aj v novom školskom roku využívať svoj Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 na všetky zľavy a výhody doma a v zahraničí, je potrebné predĺžiť jeho platnosť.

Obnovte si platnosť preukazu v dvoch krokoch:

1. Zakúpte si známku ISIC v hodnote 10€

• Úhradu 10€ urobte priamo na našej škole a to u pani Haškovej

• Známku ISIC si môžete následne prevziať podľa toho, ako sa dohodneme pri platbe

Alebo si známku ISIC objednajte s doručením domov na www.objednaj-preukaz.sk (poplatok za doručenie kuriérom je 3€).

2. Pošlite SMS (3€) na číslo 8844 v tvare TC medzera Priezvisko (uvedené na  preukaze) medzera číslo čipu (uvedené na  preukaze) a následne priložte preukaz k terminálu v škole alebo k verejne dostupnému terminálu, ich zoznam nájdete na www.preukazstudenta.sk.

S platným preukazom môžete:

1. denne šetriť svoje vreckové a učiť sa efektívne nakladať s financiami. Možnosť ušetriť desiatky až stovky Eur ročne: https://isic.sk/kalkulacka-zliav/
      2. využívať zľavy na viac ako 150 000 miestach na Slovensku a vo svete, napríklad v kine, v e-shopoch, v autoškolách, pri nákupoch oblečenia, školských a športových potrieb, kníh, pri stravovaní, športovaní a cestovaní. Viac na www.isic.sk
      3. uplatniť si nárok na špeciálny paušál Go Yoxo s výhodným balíkom mobilných dát, dostupný výhradne pre držiteľov preukazov ISIC. Viac na https://isic.sk/pausalpreteba/
      4. uplatniť si nárok na celoročné cestovné poistenie. Viac na http://isic.sk/poistenie-istotka
      5. mať jeden preukaz ako univerzálnu dopravnú kartu pre MHD, SAD aj vlakovú dopravu na žiacke cestovné po celom Slovensku. Viac na www.ubian.sk
      6. využívať aj 75% zľavu na vlaky a medzimestské autobusy v Čechách celoročne, teda aj počas letných prázdnin (platí aj pre maturantov). Viac na www.isic.cz

Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 je:

1. identifikačným preukazom žiaka školy
      2. čipovou kartou na MHD, SAD a železniciach
      3. medzinárodným identifikačným preukazom študenta ISIC
      4. európskou kartou mládeže EURO<26
      5. čipovou kartou, ktorá nahrádza papierové stravné lístky
      6. preukazom pre vedecké a univerzitné knižnice
      7. platný vždy na jeden školský rok

Viac informácií o jednotlivých funkciách Preukazu žiaka ISIC/EURO<26 nájdete TU.

Zoznam škôl vydávajúcich Preukaz žiaka ISIC/EURO<26

Žiadosť o vydanie preukazu žiaka ISIC/Euro<26 alebo známky ISIC: zobraziť PDF

Žiadosť o vydanie preukazu učiteľa ITIC alebo známky ITIC:  zobraziť PDF

Ako sa bezplatne zaregistrovať a cestovať na bezplatnú prepravu

Pre využívanie bezplatnej prepravy žiakov a študentov vo vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko, je potrebná jednorazová registrácia ISIC preukazu študenta (bezkontaktnej čipovej karty) v systéme ZSSK.
      Registráciu je možné okrem osobnej návštevy pokladnice s KVC na železničnej stanici, vykonať jednoducho aj online z pohodlia domova, na stránke Zákazníckeho konta ZSSK. Po úspešnom vytvorení registrácie s nárokom na bezplatnú prepravu a uvedením čísla ISIC preukazu, je možné služby bezplatnej prepravy začať využívať okamžite.
      Študentom odporúčame vyzdvihovať si lístky na bezplatnú prepravu s dostatočným predstihom komfortne online – a to prostredníctvom eshopu ZSSK alebo mobilnej aplikácie Ideme vlakom, ktorá je dostupná pre platformu Android aj iOS.

Bližšie informácie o podmienkach registrácie a bezplatnej prepravy získate TU.

Informácie o ITIC známke (PDF)