- Maturita legislatíva
- Hodnotenie a klasifikácia MS
- Praktická časť maturitnej skúšky - podnikateľský plán
- Praktická časť maturitnej skúšky pre odbor čašník servírka
- Praktická časť maturitnej skúšky pre odbor kuchár
- PČOZ maturitnej skúšky - Praktická realizácia a predvedenie komplexnej úlohy (kuchár, čašník, kozmetik)
- Harmonogram praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky
- Harmonogram ústnych maturitných skúšok
- Zverejnenie maturitných zadaní a maturitných tém
PČOZ maturitnej skúšky - Praktická realizácia a predvedenie komplexnej úlohy (kuchár, čašník, kozmetik)
Stredná odborná škola obchodu a služieb, Mojmírova 99/28, 921 01 Piešťany
PČOZ maturitnej skúšky v školskom roku 2021/2022
Forma skúšky : Praktická realizácia a predvedenie komplexnej úlohy
Téma : Jar na tanieri
Dátum : 25.04. 2022 - pondelok
Trieda : IV.A - odbor kuchár
Miesto : pracovisko zamestnávateľa reštaurácia Le Griffon, Piešťany
pracovisko zamestnávateľa reštaurácia Vila Astória, Piešťany
Čas : 8:00 – 12:30 nástup a príprava pracoviska, príprava menu jedál, priebežné
hodnotenie a obhajoba jedál,
12:30 – 13:30 prezentácia, obhajoba a degustácia jedál
14:00 vyhodnotenie
Triedny učiteľ: Ing. Denisa Moravčíková
Inštruktor odbornej výchovy: Martin Madunický, Mgr. Tomáš Repáš
Skúšobná komisia: Mgr. Lýdia Birčáková – predseda predmetovej MK
Ing. Katarína Vargová - učiteľ odborných predmetov
Martin Madunický – inštruktor
Mgr. Tomáš Repáš - inštruktor
Maroš Ondrišek - delegovaný zástupca RÚZ
Zoznam žiakov : 1. Liana Odlerová
2. Peter Benko
3. Michaela Šnajdarová
Forma skúšky : Praktická realizácia a predvedenie komplexnej úlohy
- Príprava slávnostnej tabule podľa vylosovania
- Vyššia forma zložitej obsluhy – predvedenie praktických zručností podľa vylosovania
Dátum : 26.04. 2022 - utorok
Trieda : IV.A - odbor čašník servírka
Miesto : PPV Semafor
Čas : 7:00 – 7:30 nástup a zahájenie praktickej MS
7:30 – 9:00 príprava slávnostných tabúľ,
9:00 - 9:45 priebežné hodnotenie a obhajoba
9:45 – 10:00 prestávka
10:00 – 10:30 príprava surovín a inventáru na zručnosti
10:30 – 12:30 realizácia a prezentovanie zručností, hodnotenie zručností
12:30 – 13:00 obedná prestávka
14:00 vyhodnotenie
Triedny učiteľ : Ing. Denisa Moravčíková
Majster odbornej výchovy : Anna Bysterská
Skúšobná komisia : Mgr. Lýdia Birčáková – predseda predmetovej MK
Ing. Alexandra Rössler - učiteľ odborných predmetov
Anna Bysterská - majsterka odborného výcviku
Maroš Ondrišek - delegovaný zástupca RÚZ
Zoznam žiakov : 1. Dominika Brezovská
2. Kristína Brezovská
3. Natália Gažová
4. Sejdin Samuel Pepic
5. Kristína Galbavá
Forma skúšky : Praktická realizácia a predvedenie komplexnej úlohy
Dátum : 26.04. 2022 - utorok
Trieda : IV.A - odbor kozmetik
Miesto : PPV kozmetika
Čas : 7:30 – 8:00 – nástup a zahájenie praktickej MS, losovanie tém ( 1. skupina ), príprava
pracovného miesta a kozmetického materiálu
8:00 – 10:30 - praktická realizácia maturitnej skúšky
10:30 – 11:00 - losovanie tém ( 2. skupina ), príprava pracovného miesta
a kozmetického materiálu
11:00 – 13:30 – praktická realizácia maturitnej skúšky
14:00 - vyhodnotenie
Triedny učiteľ : Ing. Denisa Moravčíková
Majster odbornej výchovy : Bc. Zuzana Hanzlíková, Ľubica Valentová
Skúšobná komisia : Ing. Anna Liceková – predseda predmetovej MK
Ing. Katarína Adamcová - učiteľ odborných predmetov
Ľubica Valentová - majsterka odborného výcviku
Bc.Zuzana Hanzlíková - majsterka odborného výcviku
Ing. Róbert Schmidt - delegovaný zástupca ŽK
Zoznam žiakov : 1. Bartošeková Sára
2. Duchoňová Laura
3. Follnerová Miroslava
4. Krčmárová Monika
5. Kubrická Simona
6. Kyrinovičová Karin
7. Miháliková Dominika
8. Mikušová Natália
9. Steineckerová Diana
10. Zemanová Silvia
Forma skúšky : Praktická realizácia a predvedenie komplexnej úlohy
Téma : Jar na tanieri
Dátum : 26.04. 2022 - utorok
Trieda : IV.A - odbor kuchár
Miesto : PPV Semafor
Čas : 8:00 – 12:30 nástup a príprava pracoviska, príprava menu jedál, priebežné
hodnotenie
12:30 – 13:30 prezentácia, obhajoba a degustácia jedál
14:00 vyhodnotenie
Triedny učiteľ : Ing. Denisa Moravčíková
Majster odbornej výchovy : Miroslava Varhániková
Skúšobná komisia : Mgr. Lýdia Birčáková – predseda predmetovej MK
Ing. Katarína Vargová - učiteľ odborných predmetov
Miroslava Varhániková – majster odbornej výchovy
Maroš Ondrišek - delegovaný zástupca RÚZ
Zoznam žiakov : 1. Viktória Blatnická
2. Erik Straka
3. Matej Šadibol
Vypracovala: Mgr. Jana Hašková
HMOV