• Voľné miesta pre 2. kolo prijímacieho konania pre školský rok 2022/2023

     • Študijné odbory

      6445 K kuchár:  1 voľné miesto


      Do študijného odboru  6445 K kuchár  sa budú konať dňa 21.6.2022 o 8.00 hod prijímacie skúšky z matematiky a slovenského jazyka a literatúry.

      Prihlášky na štúdium pre 2. kolo prijímacieho konania zasielajte na adresu školy alebo osobne na sekretariát do 10.6.2022.

     • Veľký úspech pre MOJMÍRKU

     • Dňa 29. apríla 2022 mala naša škola dôvod na radosť. V tento deň prebiehala v bratislavskej Inchebe súťaž finálového kola SKILLS SLOVAKIA-JUNIOR Gastro DEBIC CUP- cukrár.

      Žiačka našej školy Viktória Blahová zo IV.C triedy vo finále vybojovala pre školu 2. miesto v zlatom pásme. Súťažnou úlohou bola príprava tartaletiek, podávaných ako kaviarenský dezert. Naša tartaletka bola naplnená čokoládovou ganache, pomarančovým krémom, preliata karamelovou polevou. Vzhľad tartaletky bol v prevedení snehových pusiniek, pomarančového čipsu a ozdoby z izomaltu.

      Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy 👍

     • Víťaz behu na 800m

     • Dňa 29.04.2022 sa na Mestskom atletickom štadióne Antona Hajmássyho v Trnave konala atletická súťaž XIV. župnej olympiády TTSK. Našu školu reprezentoval Tomáš Jakubík z triedy III.A v disciplíne beh na 800m. Tomáš obsadil 1. miesto a postupuje do celoslovenského kola. Gratulujeme za úspech a reprezentáciu školy.

     • Školská súťaž PK beauty služieb

     • V dňoch 28.3. – 8.4.2022 sa na škole uskutočnila školská súťaž PK beauty služieb 2. a 3. ročníka študijných odborov kaderník vizážista, kozmetik .

      Žiačky súťažili v kategóriách :

      • kaderník vizážista 3.ročník

      téma „Stužková“

      • kozmetik 3.ročník

      téma : „Párty líčenie“

      • kaderník vizážista 2.ročník

      téma : „Romantický účes“

      • kozmetik 2.ročník

      téma : „Festivalové líčenie“

      Súťaž prebiehala  na pracovisku praktického vyučovania „Vŕšok“ podľa harmonogramu a kritérií , ktoré vypracovali MOV v zmysle platnej školskej smernice.

      Žiačky preukázali svoju tvorivosť, odborné zručnosti a vedomosti, použitie vhodných materiálov a pomôcok, ako aj schopnosť účelne si zorganizovať prácu  tak, aby  dodržali  stanovený časový limit na predvedenie svojho výkonu.

      MOV vyhodnotili prácu žiačok v jednotlivých kategóriách podľa stanovených kritérií, na základe bodového hodnotenia s týmito výsledkami : 

      kaderník vizážista 3.ročník , téma „Stužková“

      1. miesto  -  Šranková Sabina

      2. miesto  -  Antalová Viktorie

      3. miesto  -  Knapová Kristína

      kozmetik 3.ročník , téma  „Párty líčenie“

      1.  miesto  -  Biliková Viktória

      2.  miesto  -  Dobrotková Simona

      3.  miesto  -  Sládeková Nina

      kaderník vizážista 2.ročník, téma  „Romantický účes“

      1.  miesto  -  Hanáková Viktória

      2.  miesto  -  Sasáková Liana

      3.  miesto  -  Halašková Viktória

      kozmetik 2.ročník, téma  „Festivalové líčenie“

      1.  miesto  -  Koláriková Tereza

      2.  miesto  -  Sládeková Lenka

      3.  miesto  -  Jordanová Vanesa

      Srdečne blahoželáme víťazom a ďakujeme všetkým súťažiacim za účasť, snahu, predvedené pracovné výkony a veľmi peknú prezentáciu svojich odborov.

     • Školské majstrovstvá kraja v bedmintone

     • Dňa 05.04.2022 sa v hale Gymnázia Piešťany uskutočnili ŠKOLSKÉ MAJSTROVSTVÁ KRAJA v BEDMINTONE.

      Našu školu reprezentovali:

      Družstvo chlapcov: D .Brenessel, E. Straka a A. Stolárik.

      Družstvo dievčat: M. Follnerová a S. Bartošeková.

      Po viacerých rokoch sa nám nepodarilo obsadiť medailové miesta. Napriek tomu všetci, ktorí reprezentovali našu školu podali veľmi dobré a bojovné výkony. K lepšiemu umiestneniu nám chýbalo asi len troška viac športového šťastia ako napr. na postup do semifinále chlapcov stačilo, keby sa D. Brenesselovi podarilo premeniť jeden z troch matchbalov, ktoré mal proti Štefanákovi z SPŠ Dopravná Trnava a dievčatá v súbojoch o druhé a tretie miesto podľahli najtesnejším rozdielom 1:2 školám SPŠ Stavebná Lomonosova Trnava a Gymnázium A. Merci Trnava.

      Družstvá dievčat aj chlapcov sa zhodne umiestnili na 4. mieste

      Našim žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme ďalšie športové úspechy.

     • Veľkkonočné trhy TTSK

     • Vydarená akcia Trnavského samosprávneho kraja "Veľkonočné trhy" spojená s prezentáciou a predajom výrobkov našich žiakov.

     • Obsadili sme pekné tretie miesto vo florbale :)

     • Dňa 24.3.2022 sa uskutočnili v športovej hale gymnázia P.C. Piešťany MO SŠ vo florbale chlapcov. Zúčastnilo sa šesť stredných škôl nášho okresu, ktoré boli rozdelené do dvoch trojčlenných skupín.

      V prvom zápase naši žiaci nastúpili proti SOŠT Piešťany. Po vyrovnanom priebehu sme vyhrali 3:2

      V druhom zápase, v ktorom sa hralo o víťaza skupiny a postup do finále, sme nastúpili proti piešťanským hotelákom. Vo veľmi peknom zápase, po kvalitnom a bojovnom výkone sme podľahli hotelákom najtesnejším rozdielom 2:1. Na postup do finále to nestačilo :(

      V zápase o tretie miesto sme zvíťazili proti SPŠE Piešťany 1:0 Naši žiaci podali výborný bojovný výkon aj do tretice. Aj v tomto zápase, tak ako aj v predchádzajúcich dvoch zápasoch nás podržal svojim perfektným výkonom v našej bránke neprekonateľný M. Orel. Vyrovnaný zápas nakoniec tesne pred koncom rozhodol strelec jediného gólu M. Kovalčík a tak po výhre 1:0 sme na turnaji obsadili veľmi pekné tretie miesto.

      O tento pekný úspech sa zaslúžili žiaci: M.Orel, M.Kovalčík, D.Šimo, D.Auda, D.Baracka, E.Straka, M.Šadibol, M.Masár a D.Blaška.

      Žiakom ďakujem za reprezentáciu školy.

     • Skills Slovakia Gastro junior 2022

     • Dňa 27.01.2022 sa konalo u nás v reštaurácii Semafor semifinálové kolo súťaže Skills Slovakia Gastro junior METRO CUP v odbore kuchár.  Našu školu reprezentoval žiak III.A triedy Daniel Brenessel (kuchár), ktorý sa umiestnil na 10. mieste.

      Dňa 28.01.2022 sa konalo semifinálové kolo súťaže Skills Slovakia Gastro Junior DEBIC CUP v odbore cukrár. Súťažnou úlohou bolo pripraviť tartaletku podávanú ako dezert. Našu školu reprezentovala žiačka IV.C triedy Viktória Blahová (cukrár-kuchár). Viktória pripravila tartaletku, ktorá pozostávala z čokoládovej ganache, pomarančovo-marcipánovej náplne a karamelovej polevy. Naplnenú tartaletku doplnila snehovými pusinkami, pomarančovým čipsom a mätou. Spojenie týchto chutí jej zabezpečilo umiestnenie na 1. mieste.

      Ďakujeme žiakom za reprezentáciu školy.

      Gratulujeme!

     • SOŠ OaS Piešťany ponúka zvýhodnené balíčky

     • A - kozmetických služieb:

      1. Kompletné ošetrenie pleti ( hĺbkové čistenie + masáž )
       Grátis: Masáž rúk s parafínovým zábalom
      2. Hĺbkové čistenie pleti
       Grátis: Úprava a farbenie  obočia
      3. Masáž tváre
       Grátis: Úprava a farbenie  obočia

      B - kaderníckych služieb:

      1. Strihanie vlasov ( dámske alebo pánske )
       Grátis: Masáž hlavy s použitím vhodného vlasového tonika
      2. Farbenie, odfarbovanie alebo melírovanie vlasov
       Grátis výber z troch možností:
       1. Jednoduchý denný make up
       2. Zábal na vlasy ( ošetrujúca maska na vlasy )
       3. Parafínový zábal na ruky
      3. Fúkaná alebo vodová ondulácia ( bez strihania )
       Grátis: Masáž hlavy s použitím vhodného vlasového tonika

      Info na čísle 033/762 58 00

     • Učitelia pečú zdravotníkom

     • Aj naši učitelia sa zapojili do iniciatívy, ktorú rozbehli učitelia z Komenského inštitútu, keď sa rozhodli napiecť vyťaženým lekárom, zdravotným sestrám, ošetrovateľom, či iným zdravotným pracovníkom vianočné koláče a spríjemniť im obdobie prichádzajúcich Vianoc.

      V tejto ťažkej dobe aspoň takto podaná skromná pomoc, ako prejav vďačnosti a obdivu tým, ktorým sa v našich nemocniciach darí zachraňovať životy - vyčerpaným lekárom, sestričkám a ostatnému zdravotnému personálu.

      Napečené koláče boli zdravotníkom odovzdané priamo v Nemocnici Alexandra Wintera v Piešťanoch.

     • Oznam o prechode na dištančné vzdelávanie:

      • z dôvodu zhoršenej epidemiologickej situácie v okrese Piešťany prechádza celá škola od 01.12.2021 (streda) na dištančné vzdelávanie na základe oznamu zriaďovateľa školy TTSK,
      • k zákazu prezenčného vzdelávania bude vydaná vyhláška RÚVZ TT (po jej zverejnení vo vestníku Vlády SR vás budeme informovať),
      • vyučovanie od 01.12.2021 (streda) bude prebiehať dištančnou formou do odvolania podľa platného rozvrhu prostredníctvom aplikácie/programu Microsoft Teams a EduPage,
      • dištančné vzdelávanie sa týka teoretického aj praktického vyučovania (podrobné informácie poskytnú žiakom ich triedny učitelia),
      • v prípade, že sa žiak na základe zhoršeného zdravotného stavu nemôže osobne zúčastňovať na dištančnom vzdelávaní, postupuje sa v zmysle školského poriadku - ospravedlnenie neprítomnosti prostredníctvom triedneho učiteľa, resp. majstra OVY.

      Ďakujeme za pochopenie.

     • Halloween na našej škole

     • Vyrezávanie tekvíc alebo aj svetlonosov je neoddeliteľnou súčasťou jesene, konkrétne konca októbra, kedy sa vo viacerých krajinách sveta oslavuje Halloween. Hoci sa u nás nechodí strašiť v maskách, ale vyrezané ozdobné tekvice môžete vidieť za mnohými oknami, v záhradách či pri vstupných dverách domov.

      Aj naši šikovní kuchári: Daniel Brenessel, Dominik Drobný, Benjamín Horváth a Ján Tóth, ukázali svoju šikovnosť a fantáziu pri vyrezávaní tekvíc s ktorými sme skrášlili interiér  školy. 

       

     • Ďalší úspech!

     • Tomáš Jakubík úspešný aj na Majstrovstvách trnavského kraja v cezpoľnom behu.

      Po majstrovstvách okresu sa uskutočnili v Piešťanoch na Lodenici aj Majstrovstvá trnavského kraja v cezpoľnom behu žiakov stredných škôl. Našu školu reprezentoval na 4,5 km trati Tomáš Jakubík. V silnej konkurencii žiakov z Trnavy, Galanty, Skalici, Holíča a Hlohovca sa umiestnil na veľmi peknom druhom mieste.

      Gratulujeme

      Výsledky:

      1. KUBÍK Filip - Hotelová akadémia Piešťany

      2. JAKUBÍK Tomáš - SOŠ OaS Piešťany

      3. REBRO Alex - Gymnázium Janka Matušku Galanta

     • Úspešný návrat našich žiakov na športoviská

     • Dňa 06.10.2021 sa uskutočnili Majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu žiakov stredných škôl. Po veľmi dobrom výkone v ťažkých podmienkach za neustáleho dažďa na trati dlhej 4500 metrov obsadili naši žiaci výborné druhé miesto v súťaži družstiev (Tomáš Jakubík, Adam Stolárik a Erik Straka).

      Medzi jednotlivcami v konkurencii 26 bežcov obsadil krásne druhé miesto Tomáš Jakubík.

      Výsledky jednotlivci:

      1. Filip Kubík Hotelová akadémia Ľ.W.

      2. TOMÁŠ JAKUBÍK SOŠ OaS Piešťany

      3. Daniel Bele Hotelová akadémia Ľ.W.


      Výsledky družstiev:

      1. Hotelová akadémia Ľ.W.

      2. SOŠ OaS Piešťany: Tomáš Jakubík, Adam Stolárik a Erik Straka

      3. SPŠE Piešťany


      Za reprezentáciu školy daným žiakom ďakujeme a prajeme im veľa športových úspechov.

     • Barmanský kurz 2021

     • V dňoch od 04.10.2021 do 07.10.2021 sa na našej škole konal barmanský kurz pod vedením pána Ryljaka. Barmanského kurzu sa zúčastnilo 14 žiakov, ktorí sa priučili miešaniu drinkov a pravidlám ich servírovania. Všetci úspešne ukončili barmanský kurz záverečnou skúškou a získali certifikát.

      Srdečne blahoželáme.

     • Školenie vizážistov

     • Naši pedagógovia odborných predmetov kozmetik a kaderník - vizážista sa zúčastnili na odbornom školení s cieľom sledovania najnovších trendov a technológií v oblasti make-upu a counturingu tváre pod vedením jarkasbeautysalon a zerva.sk.

      Týmto sa chceme poďakovať za množstvo nových informácií, praktických skúseností a podnetov, ktoré s radosťou odovzdáme aj našim študentom.