• 6403 L podnikanie v remeslách a službách

• Školský vzdelávací program

Podnikanie v remeslách a v službách pre študijný odbor 6403 L podnikanie v remeslách a službách

Absolvent študijného odboru podnikanie v remeslách a službách je vo svojej špecializácii pripravený založiť a úspešne prevádzkovať vlastný súkromný podnik v podmienkach voľného trhu v oblasti remesiel a služieb.

Absolvent dosiahol široký odborný profil s potrebným všeobecným vzdelaním. Vie komunikovať v cudzom jazyku, má dobré vedomosti zo slovenského jazyka a literatúry, dobrú vyjadrovaciu schopnosť v ústnom a písomnom prejave.

Absolvent pozná základné ekonomické zákonitosti s možnosťou ich využitia v praxi. Ovláda činnosti spojené s ekonomickým poradenstvom, účtovníctvom, manažmentom a marketingom. Vie používať progresívne formy a metódy riadenia podnikateľskej činnosti, rozhodne konať v súlade s právnymi a spoločenskými normami. Vie vybavovať písomnosti súvisiace s podnikateľskou činnosťou s použitím informačno-komunikačných technológií. Pozná riziká podnikania, vie zostaviť podnikateľský plán a zabezpečiť jeho realizáciu v praxi.
          Výhodou je, že v tomto študijnom odbore môžu pokračovať  absolventi  všetkých učebných odborov - napr. kuchár, čašník, cukrár, krajčírka, murár, automechanik, obrábač kovov, a pod.

Po ukončení štúdia žiak získava vysvedčenie o maturitnej skúške.

Učebný plán pre študijný odbor 6403 L podnikanie v remeslách a službách - externá forma

Predmet 1. ročník 2. ročník Spolu
          Vzdelávacia oblasť: Jazyk a komunikácia
          Slovenský jazyk a literatúra 2 2 4